neděle 9. července 2006

Kamenitý - Beskydy

Na zkrácený týden jsem vyrazil s kamarády do Beskyd na chatu Kamenitý. Ve středu na svátek Cyrila a Metoděje vyrazila menší karavana aut směr Morava. Druhý den jsem vyrazil se skupinkou kolistů na Slavíč a česko - slovenský hraniční hřeben, cestu jsme si zpestřovali "terénními vložkami". Hlavní hřeben jsme projeli od Polomky k Muřínkovýmu vrchu. Původně jsme chtěli jet hřeben od Malého Polomu, ale navigační chybička nás přivedla až k Polomce. Od Muřínkovýho vrchu, kde jsme doplnili u kapličky s pramenem potřebnou vodu, jsme to vzali šusem do Horní Lomný na gáblik. Bohužel z Horní Lomný následoval prďák k naší chatě Kamenitý, kam jsem přijel docela hotovej. Večer jsme příjemně zakončili grilovačkou.
Třetí den jsme navštívili pivovar Radegast s degustací a odpoledne se šli vyvalovat na třinecké koupaliště a opálit cyklistickou bělobu. Večer dostal Michal skvělý nápad udělat ve velkém "Mojito", máta rostla na zahrádce chaty, bílý rum chatař měl, limetky a cukr si Michal nechal dovést. Prvního kola jsem se zúčastnil s Michalem jen já a Honza B., pak se začali přidávat ostatní a po třetím kole bylo "Mojito" fuč!
V sobotu jsme vyjeli opět na kola, tentokrát přes údolí Olše do Slezských Beskyd na rozhlednu Velká Čantoryje na česko - polském hraničním hřebeni. Zpět nás čekal nejdřív sjezd k řece Olši a pak dlouhé stoupání k vísce Kyčera která žila ještě v 19.století - bez elektrické energie. K chatě už to byl jen kousek. Poslední den část lidiček vyrazila k domovu, já s Honzou B., Sísou a Dančou zašli k rozhledně s kostelíkem Kozubová pro razítko ale neuspěl jsem. Cestou domů jsme se zastavili na prohlídku dřevěného kostelíka v Gutech.
Fotogalerie

Žádné komentáře:

Okomentovat